34204013026

با ما در تماس باشـید

آموزشگاه آریانا

آموزش رباتیک مقدماتی

آموزش رباتیک مقدماتی چیست؟ و شامل چه آموزش هایی میباشد؟

اگر هم اکنون این مطلب را می خوانید و در پی کسب اطلاعات در زمینه ی آموزش رباتیک هستید ، به شما تبریک میگویم .شما قدم در مسیر جذاب و پر پیشرفت دنیای رباتیک نهاده اید.
در ابتدا توضیحاتی کلی درزمینه ی علم رباتیک را به شما ارائه می دیم
علم رباتیک شامل علوم مکانیک ، الکترونیک و برنامه نویسی می باشد که تمامی علوم فوق از صفر تا صد آن به دانش آموزان آموزش داده می شود، همچنین شما می توانید برای یادگیری حرفه ای آموزش رباتیک دانش آموران از اینجا اقدام کنید .این دانشی مشترک بین دو حوزه مهندسی و علم و تلفیقی از  علوم رایانه، مهندسی مکانیک و مهندسی برق می باشد

آموزش رباتیک مقدماتی برای کودکان

افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس افراد در محیطی شاد و صمیمی و تحت نظر اساتید مجرب، تلفیق کار عملی و تئوری ، یادگیری فرهنگ کار گروهی ، ایجاد شور و انگیزه برای مهارت آموزی ، آشنایی با لوازم برقی و قطعات الکترونیکی ،شنایی با روند کارهای صنعتی و مهارت آموزی حرفه ای جهت خود اشتغالی و کار آفرینی نام برد

در آموزش رباتیک مقدماتی کودکان  و هنر جویان  با اصول اولیه  تئوری و عملی الکترونیک   و رباتیک و مدارات پایه و کار بردی آشنا می شوند و  دوره ها به شکل تلفیقی از دروس تئوری و ازمایشات عملی میباشد.در این دوره ها دانش پژوهان نیازی به هیچ پیش نیازی نیاز ندارد و از ابتدا همه ی  اصول را از پایه  با  یادداشت برداری و بخاطر سپاری و تمرین و آزمایش و بستن مدارات گوناگون  الکترونیکی ، اصول حرفه ای  رشته الکترونیک و رباتیک را  می آموزند. برای یادگیری حرفه ای آموزش رباتیک در رده سنی کودکان می توانید دوره آموزش رباتیک کودکان را تهیه کنید این دوره به شکل آموزش مجازی رباتیک برگزار می شود.

هنرجویان با گذراندن چند ترم در آموزش  رباتیک با اصول اولیه الکترونیک و رباتیک بصورت اصولی آشنا خواهد شد و  آمادگی پیدا خواهند کرد در صورت علاقمند بودن  ، مباحث ربات متوسطه و پیشرفته و برنامه نویسی و ساختن مدار های حرفه ای را شروع نمایند.

آموزش رباتیک مقدماتی برای دانش آموزان

دانش آموزان و هنر جویان  در این دوره  بدون نیاز به اطلاعات قبلی در مدت زمان کوتاه و هزینه اندک با الکترونیک و رباتیک مقدماتی آشنا خواهند شد .
در این دوره دانش پژوهان:
آشنایی با قطعات و تجهیزات  الکترونیکی و نحوه عملکرد آنها
بستن مدارهای  عملی مختلف و ایده ها و پروژه های عملی دانش آموزی
آموزش کار با برد های آزمایشگاهی و وسایل اندازه گیری الکترونیکی
آموزش تهیه فیبر مدارچاپی
آموزش اصول تئوری و تجزیه و تحلیل عملکرد ربات تعقیب خط
آموزش ساختن مدار  عملی ربات تعقیب خط آنالوگ ( تست و ساختن و راه اندازی مدار عملی )
آموزش اصول تئوری و تجزیه و تحلیل عملکرد ربات تعقیب نور
آموزش ساختن مدار  عملی ربات تعقیب نور آنالوگ ( تست و ساختن و راه اندازی مدار عملی )
و آموزشاتی از این قبیل را دریافت خواهند کرد.

آموزش رباتیک مقدماتی تا پیشرفته

اگرچه بدون داشتن پیش زمینه هم میتوانید به خوبی یادگیری را از ابتدا فراگیرید اما بهتر است این نکات را در جایی یادداشت کنید و از آنها در اموزش رباتیک بهره ببرید تا یادگیری بهتر و سریع تر و پیشرفت قابل توجهی نسبت به هم دوره ای های خودتون داشته باشید این نکات عبارتند از :

در مورد الکترونیک اطلاعات کسب کنید

اگرچه این یکی از جالب ترین قسمت های مربوط به آموزش رباتیک مقدماتی نیست ، اما در اموزش رباتیک یادگیری بخش تئوری ضروری است و در آزمایشات عملی تاثیر خود را نشان می دهد.
برداشت اشتباهی از حرف من نکنید در ابتدا شما نیازی به داشتن مدرک EE ندارید ، اما شما باید برخی از اصول را بدانید. شروع کار در الکترونیک توسط Forrest Mimms منبع بسیار خوبی برای این امر است.

کتاب آموزش رباتیک مقدماتی

برای اینکه شروع خوبی در آموزش رباتیک داشته باشید ، باید  کتابخانه خود را رشد دهید. تهیه کتاب های مناسب در زمینه کتاب آموزش رباتیک مقدماتی کمک بسیار ارزنده ای می کند. همچنین می توانید pdf کتاب آموزش رباتیک را از سایت آموزشگاه آریانا به شکل رایگان دانلود کنید.

از کم شروع کنید

یکی از مهمترین نکاتی که باید آویزه ی گوشتان کنید این است که تفکرات را پرورش دهید و از ابتدا فکر های بسیار بزرگ و تخیلی نداشته باشید
شما باید از کوچک شروع کنید. سعی کنید تعدادی موتور را روی پایه قرار دهید )مانند برخی از CD های AOL یا تخته نان رادیو Shack یا Jameco و آنها را با یک Basic Stamp یا OOPic اجرا کنید). همچنین می توانید برای شروع از آموزش رایگان رباتیک استفاده کنید این آموزش ها به شکل رایگان در اختیار علاقه مندان به آموزش رباتیک قرار می گیرد.

سعی کنید در برنامه نویسی تجربه کسب کنید.

اگر قبلاً هرگز برنامه نویسی نکرده اید ، کمی در دردسر افتاده اید ، زیرا برای آموزش رباتیک بیشتر از همه نیاز به داشتن اطلاعاتی دراین زمینه هستید.اما نگران نباشید شما میتوانید طی گذراندن دوره ی آموزش مقدماتی رباتیک نیز با این علم آشنایی اولیه را پیداکنید

امیدوار هستیم که آشنایی لازم را دررابطه با دوره آموزش رباتیک مقدماتی بدست آورده باشید و این مطالب بتواند شما را درانتخاب دوره ی مناسبتان به درستی راهنمایی کرده باشد. شما می توانید سایر مقالات آموزشی مربوط به رباتیک را از طریق آموزش رباتیک از صفر تا صد مطالعه کنید .

ارسال دیدگاه