34204013026

با ما در تماس باشـید

آموزشگاه آریانا

رباتیک و اهمیت آن در رشد کودکان

تصور ما از ربات ها ممکن است ماشین های بزرگ و خلاقانه ای باشد که حتی امکان دارد، غیر واقعی به نظر برسند؛ اما در حقیقت این طور نمی باشد. ربات ها در زندگی روزمره ما نقش مهمی ایفا می کنند. در این مقاله به آموزش رباتیک در کرج و اهمیت آن در رشد کودکان می پردازیم. برای ثبت نام در دوره های آموزش حضوری و مجازی رباتیک در تهران و کرج  با  آموزشگاه رباتیک در کرج و تهران ( آموزشگاه فنی حرفه ای رباتیک آریانا ) در ارتباط باشد.

آموزش رباتیک در پیشرفت کودکان

از ربات های مخصوص برای تمیز کردن استخرها گرفته تا ربات هایی که به عنوان اسباب بازی برای کودکان کاربرد دارند، استفاده می شود. ربات ها در واقع روش های جذابی از کارهای دستی محسوب می شوند که برای آموزش مفاهیم کاربردی مانند ریاضیات و علوم مورد استفاده قرار می گیرند. آموزش رباتیک به کودکان به عنوان یک سرگرمی در حال حاضر و به عنوان گام بزرگی در مشاغل و کارهای مهندسی در آینده برای کودکان به حساب می آید. چرا که آنها را به سمت موفقیت و پیشرفت در زندگی آینده شان سوق می دهد. آموزش رباتیک در تهران و کرج به کودکان می تواند به پیشرفت آن ها در زمینه ریاضیات، علوم، برنامه نویسی و مهندسی کمک بسیاری نماید. در این مقاله قصد داریم به کاربرد رباتیک  و فواید رباتیک در هر یک از زمینه های بالا بپردازیم.

کاربرد رباتیک کودکان در ریاضیات

درک مفاهیم ریاضی برای کودکان یک موضوع بسیار دشوار و پیچیده می باشد. و آموزش رباتیک به کودکان در درک مفاهیم ریاضیات در هر دو زمینه پایه و پیشرفته بسیار تأثیر گذار می باشد. ربات ها در واقع ابزارهای تعاملی هستند که کودکان را تشویق به فراگیری مفهوم های ریاضیات می نمایند. البته برخی از ربات ها نیز خود می توانند ریاضیات را به صورت کاملا کاربردی به کودکان تدریس کنند.

کاربرد رباتیک در برنامه نویسی

برنامه نویسی و کدنویسی کامپیوتر واژه هایی دور از ذهن کودکان می باشند. اما رباتیک به آنها کمک می کند تا تصویری ساده تر از این واژه ها را تجربه کنند .

امروزه کامپیوتر در زندگی روزمره ما نقش بسیار مهمی ایفا می کند و استفاده از آن همچنان رو به رشد و افزایش می باشد. برنامه نویسی یک مفهوم انتزاعی است که سبب ساخت ربات قابل درک می گردد. ساختار رباتیک برای کودکان بسیار ساده است و این سادگی موجب گسترش برنامه نویسی می شود. طراحی و ساخت ربات توسط کودکان، به او در درک نحوه کدنویسی و تأثیر آن در جهان واقعی در آینده کمک بسیار شایانی می نماید. البته شایان ذکر است که برخی از ربات ها ممکن است از رابط برنامه نویسی پیچیده تری برخوردار باشند.

آموزش رباتیک کودکان | آموزش رباتیک در آموزشگاه آریانا در تهران و کرج

کاربرد رباتیک در مهندسی

درست است که بسیاری از افراد به ساخته های دست کودک به عنوان یک قلعه و یا یک بنای مهندسی نگاه نمی کنند. اما در حقیقت انجام این کارها توسط کودک موجب تمرین و پیشرفت او در مهارت های مربوط به رشته های مهندسی در آینده خواهد شد. آموزش طراحی و ساخت یک ربات به کودکان، به درک مفاهیمی مانند طراحی و عملکرد ربات از طریق سرگرمی را برای آن ها امکان پذیر می کند و یک پاداش هیجان انگیز برای آنان به حساب می آید.

آموزشگاه فنی حرفه ای رباتیک آریانا

مهندسی رباتیک، رشته‌ای جدید در ایران می‌باشد، فرصت‌های شغلی خوبی در بخش آموزش عالی وجود دارد. در حال حاضر بسیاری از صنایع کشور از جمله کارخانه‌های فولاد ، خودروسازی ، مواد غذایی و … تقریبا تمام اتوماتیک می‌باشند. اما متاسفانه تمام ربات‌ها وارداتی است و در بعضی از موارد نصب ، کنترل و تعمیر آن‌ها بر عهده‌ متخصصان خارجی می‌باشد. شرکت‌های فعال داخلی در حوزه رباتیک به واردات و در بعضی از موارد تعمیرات ربات‌ها می‌پردازند. اگرچه این رشته از شاخه‌های جدید مهندسی ‌است، اما آینده‌ روشنی خواهد داشت. در اخر اگر علاقه مند به خلاقیت و نوآوری هستید و می‌خواهید در زندگی و آینده بشر تحولی ایجاد کنید، مهندسی رباتیک بهترین انتخاب برای شما می‌باشد.

مجموعه بزرگ آموزشی آریانا با شعار “کارآموز امروز ، کارآفرین فردا“ در عرصه آموزش‌ها و مهارت‌های نوین، به ویژه رباتیک از معتبرترین مراکز در سطح کشور می‌باشد.

برای آموزش رباتیک در آموزشگاه رباتیک آریانا در تهران و کرج ما را در صفحه رسمی اینستاگرام آریانا دنبال کنید.

ارسال دیدگاه