34204013026

با ما در تماس باشـید

آموزشگاه آریانا

آموزش خلاقیت کودکان

آموزش خلاقیت کودکان

خلاقیت کودکان در چه سالی شروع میشود ؟

خلاقیت کودکان به طور کلی کودکان از همان ابتدا  هوش و خلاق بودن خود را نشان می‌دهند اما معمولا تمرکز و توجه برای آن‌ها سخت است. در سن ۵ سالگی به دلیل افــزایش تمرکز در کودکان تکمیل زبان و تقویت مهارت‌های فردی ، کودکان به اوج تفکر خلاق می‌رسد. در این مرحله و سنین ۵ سالگی، شما باید برای پرورش خلاقیت کودکتان سرمایه گذاری کنید و راه‌های پرورش تفکر خلاق را بیاموزید.

روش های بسیاری برای پرورش خلاقیت کودکان وجود دارد و خیلی از آن‌ها بستگی به خلقیات و توانایی‌های فرزندتان دارند. بنابراین لازم است که در این زمینه با روانشناس کودک در ارتباط باشید تا ویژگی‌ها و روش‌های منحصر به فرد کودک شما را کشف و بهترین مسیر برای پرورش استعداد و خلاقیت او را پیدا کنید.

تاثیر رباتیک بر روی خلاقیت کودکان

یکی از این راه های بسیار مفید برای سرمایه گذاری والدین و کسب مهارت کودکان و در نتیجه نشان دادن خلاقیت کودکان ، آموزش رباتیک است که مادر آموزشگاه آریانا با بیش از یک دهه فعالیت این کار را به شکل تخصصی انجام میدهیم کودکان عزیز شما می تواند در دوره های آموزش رباتیک کودکان ثبت نام کنند و با گذراندن دوره ها خلاقیت خود را آشکار کنند .

ما در آموزشگاه فنی و حرفه ای آریانا افتخار این را داریم تا به کودکان شما در سراسر ایران به شکل مجازی و حضوری رباتیک را به شکل حرفه ای و با مدرک بین المللی فنی و حرفه ای  آموزش بدیم .کار آموزان میتوانند پس از گذراند هر دوره و تکمیل آزمون های فنی و حرفه ای مدک معتبر را دریافت کنند .

خلاقیت کودکان

در آموزشگاه فنی و حرفه ای آریانا ما فراتر از استعداد یابی و خلاقیت کودکان به شما کمک میکنیم آموزشگاه آریانا توانسته علاقه مندان به رباتیک که استعداد مناسبی هم در رباتیک دارند را به مسابقات جهانی و کشوری متعددی و ببرند و افتخارات بسیاری را برای ایران و رباتیک ایران کسب کنند از جمله مسابقات ربوتکس ۲۰۲۲ که تیم آریانا پر افتخار ترین تیم شرکت کننده در این مسابقات جهانی بود .

راه های افزایش خلاقیت کودکان

در این بخش می خوایم ۱۰ تا از مهمترین ها و مفیدترین روش های افزایش کودکان خلاق را با شما در میان بگذاریم

۱. نقاشی

نقاشی در کودکان یکی از مهمترین سرگرمی های دوران کودکی است در کنار آن باعث رشد شخصیت هنری کودک میشود و از مهمترین نکات افزایش خلاقیت در دوران کودکی است . نقاشی کودکان چیزی بی محتوا یا بدون ارزش نیست. بلکه فعالیتی است که دارای ارزش محتوایی بسیار بوده و از جنبه های مختلف هنری، بالینی و آموزشی قابل توجه و بررسی است.

سؤال مهمی که در این بین مطرح می‌شود این است که چه کنیم تا نقاشی کردن، سبب رشد خلاقیت و استعداد کودکان گردد و آن را محدود نسازد؟ به همان میزان که نقاشی می‌­تواند سبب رشد خلاقیت و استعداد هنری کودک گردد، به همان میزان می‌تواند محدود کننده و از بین برنده خلاقیت و استعداد کودکان گردد.

یکی از روش های معمول در آموزش نقاشی به کودکان، روش تکمیلی است. این روش یکی از روش های کاملاً محدود و بسته می‌‌باشد که اگر به طور مداوم از آن استفاده شود منجر به افت خلاقیت کودکان می‌گردد.

روش تکمیلی معمولاً در کتاب های نقاشی و سرگرمی کودکان دیده می‌شود. کتاب هایی که معمولاً کپی کردن را به کودکان می‌آموزند. البته این کتاب ها گاهی برای ابتدای روند آموزش و آشنایی کودک با محرک های مختلف محیطی مناسب است. ولی استفاده زیاد و همیشگی، روح خلاقیت و استعداد هنری کودک را از بین می‌برد.

بهترین روش همان آزاد گذاشتن قوای تخیل کودک است. هر آن چیزی که قدرت ذهن را محدود کند، خلاقیت را نیز محدود می‌کند.

لازم است به خاطر داشته باشید، هرگز در نقاشی کودکان دست نبرید و آن ها را اصلاح نکنید. کودکان را کپی کردن تصاویر وادار نکنید. از نقاشی کودکان ایراد نگیرید و هرگز کودک را به دلیل نقاشی هایش سرزنش نکنید. برای کارهای هنری کودک و نقاشی های او ارزش قائل شوید و بخش از دیوار اتاقش را به این امر اختصاص دهید.

اگه شما هم به آموزش رباتیک علاقه مند هستند و مطمئن نیستید می توانید آموزش رایگان رباتیک ما را ببینید که در آن بعضی از قسمت های پایه ای رباتیک را به شما آموزش دادیم .

در کنار آموزشهای داده شده شما عزیزان می توانید بسته کودک خلاق را که برای خلاقیت کودکان ساخته شده با مناسب ترین قیمت و کیفیت بینظیر از فروشگاه آموزشگاه تهیه کنید .

آدرس آموزشگاه رباتیک

دفتر مرکزی کرج: سه راه گوهردشت، ابتدای بلوار آزادی، جنب ایستگاه تاکسی، برج گوهر، طبقه ۵، واحد ۱۳

تلفن تماس :۰۲۶-۳۴۲۰۴۰۱۳

شعبه صدوقی کرج : بلوار هفت تیر – انتهای خ صدوقی – نرسیده به پل اتوبان – جنب کوچه خیردوست – آموزشگاه فنی حرفه ای آریانا

تلفن تماس : ۳۲۸۲۶۴۷۴-۰۲۶

ما را در صفحه رسمی اینستاگرام ، آپارات یوتیوب آموزشگاه فنی حرفه ای رباتیک آریانا دنبال کنید.

 

ارسال دیدگاه