34204013026

با ما در تماس باشـید

آموزشگاه آریانا

آموزش رباتیک مبتدی تا پیشرفته

 

آموزش رباتیک مبتدی : آیا به دنبال یک راهنمای جامع در مورد آموزش رباتیک مبتدی تا پیشرفته برای تازه کاران هستید و می خواهید در مورد همه چیزهایی که پشت توسعه یک ربات پیچیده است بدانید؟

یا فقط می‌خواهید در مورد مبانی روبات‌ها بیاموزید و ربات خود را از ابتدا توسعه دهید؟

شاید، شما فقط به دنبال پاسخی گسترده برای یک سوال بسیار ساده هستید ،  “رباتیک چیست؟” و یا اینکه می خواهید بیشتر با آموزش رباتیک آشنا شوید در هر صورت پیشنهاد می کنم این مطلب را تا آخر مطالعه کنید، شما می توانید سایر مطالب مربوط به آموزش رباتیک را از طریق آموزش رباتیک از صفر تا صد مطالعه کنید.

چرا رباتیک را یاد بگیریم ؟

خوب، دلیل هر چه که باشد، من به شما اطمینان می دهم که تصمیم درستی برای یادگیری در مورد ربات ها گرفته اید و همچنین در زمان مناسب… چرا؟

COVID-19 آسیب پذیری انسان ها را در برابر بیماری های مختلف ناشناخته قرار داده است. علاوه بر این، دوره های طولانی قرنطینه منجر به بسته شدن بسیاری از تاسیسات تولیدی شده است. در نتیجه، بسیاری از صنایع وابستگی انحصاری خود به نیروی انسانی را متوقف کرده‌اند و بودجه‌های سنگینی را برای خودکارسازی بخش‌های حیاتی تأسیسات تولیدی اختصاص داده‌اند.

از دیدگاه کسب‌وکار، ۸۸ درصد از کسب‌وکارها در سراسر جهان برنامه‌ریزی می‌کنند که اتوماسیون رباتیک را در زیرساخت‌های خود بکار گیرند.

این آمار نشان می‌دهد که رباتیک آینده است، و شما در مسیر یادگیری درستی هستید!

سوال واقعی این است، «از کجا باید شروع کرد؟»

اجازه بدهید ابتدا تجربه شخصی خودم را به شما بگویم…

وقتی برای اولین بار شروع به کشف اصول اولیه ربات‌ها کردم، رشته رباتیک شامل مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مکاترونیک و علوم کامپیوتر را نمی‌دانستم.

علاوه بر این، درک اطلاعات ترکیبی از همه این زمینه ها هرگز برای من کار آسانی نبود. بنابراین، مجبور شدم تعداد زیادی وبلاگ و مقالات تحقیقاتی را مرور کنم تا اجزای مختلفی را که یک روبات را تشکیل می‌دهند، درک کنم.

در نتیجه، زمان و تلاش زیادی از من گرفت تا بتوانم کوچکترین درکی از نحوه عملکرد روبات‌ها داشته باشم!

ممکن است فکر کنید که شما نیز باید همین کار را انجام دهید… قطعا، نه!

آموزش رباتیک مبتدی تا پیشرفته

ما اینجاییم تا آن چه که برای اموزش رباتیک مبتدی و شروع کار با ربات ها به آن نیاز خواهید داشت را با شما در میان بگذارم …

بیایید با اساسی ترین تعاریف شروع کنیم :

رباتیک شاخه‌ای بین رشته‌ای از علوم، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر است که با حرکت فیزیکی روبات‌ها سروکار دارد.

همانطور که ممکن است این تعریف ساده به نظر برسد، هنوز در مورد اصطلاح «رباتیک» در میان مخاطبان عمومی سردرگمی وجود دارد. دلیل اصلی این است که مردم تمایل دارند اصطلاح «ربات» را با «رباتیک» اشتباه بگیرند.

به عبارت ساده، شامل همه چیز از تصور تا طراحی مکانیکی، ساخت و کنترل ربات ها برای انجام مجموعه ای متوالی از وظایف به صورت مستقل یا نیمه مستقل است. شما می توانید برای شرکت در کلاس های آموزش رباتیک نسبت به سن خودتان اقدام کنید شما در آموزشگاه رباتیک آریانا می توانید در رده سنی های آموزش رباتیک کودکان ، آموزش رباتیک دانش آموزان و همچنین در صورتی که در رده سنی بزرگسالان هستید می توانید در آموزش رباتیک بزرگسالان شرکت کنید این دوره ها زیر نظر برترین اساتید رباتیک برگزار میشود در ادامه بیشتر به رشته رباتیک خواهیم پرداخت.

به‌طور دقیق، دانش «رباتیک» در درجه اول برای انتقال یک «ربات» در فضای فیزیکی انسان‌ها استفاده می‌شود که شامل طراحی، ساخت و برنامه‌نویسی ربات‌ها می‌شود.

برعکس، یک «ربات» ممکن است بسیاری از مؤلفه‌های دانش فرعی دیگر نیز داشته باشد، مانند هوش مصنوعی برای استدلال/استنتاج، یادگیری ماشین برای تشخیص الگو، و پردازش زبان طبیعی برای ارتباطات بلادرنگ و غیره.

در حال حاضر، ممکن است از خود بپرسید، «پس تفاوت بین هوش مصنوعی و رباتیک چیست؟»

باور کنید یا نه! این سوال به تنهایی بیشتر از خود ربات پیچیده در میان تازه کارها سردرگمی ایجاد می کند.

به هر حال. بگذارید یک بار برای همیشه آن را روشن کنم…

آموزش هوش مصنوعی در رباتیک

شکی نیست که بیشتر ربات های مدرن مجهز به هوش مصنوعی هستند که به آنها قدرت استنباط و نتیجه گیری می دهد.

با این حال، اگر رباتی از چنین هوشی محروم شود، آیا همچنان یک «ربات» خواهد بود؟

پاسخ یک بله ساده است! چرا؟

رباتی ساخته شده است تا با خودکارسازی کارهای روزمره به انسان کمک کند. و یک ربات مطمئناً می تواند این کار را بدون نیاز به ذره ای هوش انجام دهد! اما، چگونه؟

اجازه دهید مفهوم آموزش رباتیک مبتدی را با استفاده از یک مثال ساده از ربات انتخاب و مکان توضیح دهم. در اکثر برنامه‌ها، این ربات یک جزء را از یک خط مونتاژ می‌گیرد و آن را روی خط مونتاژ دیگری قرار می‌دهد.

این حرکت تکراری ساده را می توان به کنترلر ربات وارد کرد و ربات می تواند این کار را در تمام طول روز انجام دهد!

مهمتر از آن، هیچ اطلاعاتی در اینجا توسط ربات نشان داده نمی‌شود. فقط بین دو نقطه حرکت می کند که توسط اپراتور انسانی نیز دیکته می شود…

بنابراین، دانش “رباتیک” در اینجا در عمل است، اما نه دانش “هوش مصنوعی”!

حال، بیایید مورد دیگری از استفاده از همان ربات را در نظر بگیریم…

اگر کارخانه‌ای توپ ‌های سه رنگ تولید می‌کند و جعبه‌های بسته‌بندی متفاوتی برای هر رنگ فوتبال وجود دارد، آن‌وقت یک حرکت ساده انتخاب و جاسازی کافی نیست.

در این حالت، ربات ابتدا باید توپ را انتخاب کند، رنگ آن را بررسی کند و سپس آن را در جعبه بسته بندی مربوطه خود قرار دهد. از این رو، استفاده از یک الگوریتم تشخیص الگو در اینجا قریب الوقوع است و ربات یک ربات هوشمند مصنوعی نامیده می شود.

امیدوارم  این مثال ساده این تفاوت ها را برای شما اشکار سازد . این نکات شاید در نگاه اول ساده بیایند اما قطعا برای حرفه ای شدن شما نیاز دارید تا این نکات کلیدی ابتدایی را بدانید .

اموزش رباتیک مبتدی pdf

شما می توانید اموزش رباتیک مبتدی pdf از طریق کلیک بر روی pdf آموزش رباتیک دانلود کنید، این فایل بسیار برای افرادی که می خواهند به تازگی رباتیک را شروع کنند مفید است، پس اگر علاقه مند به آموزش رباتیک هستید حتما از این فایل استفاده کنید همچنین می توانید در دوره های آموزش مجازی رباتیک شرکت کنید تا به عنوان یک کارآموز وارد دنیای حرفه ای رباتیک و هوش مصنوعی شوید. مهم نیست در کدام یکی از شهر های ایران ساکن هستید همه علاقه مندان به آموزش رباتیک می توانند با استفاده از دوره های رباتیک جامع نخبگان رباتیک را بیاموزند. 

ارسال دیدگاه