34204013026

با ما در تماس باشـید

آموزشگاه آریانا

ربات جنگجو

آشنایی با ربات جنگجو

ربات جنگجو هم مانند سایر ربات هایی که امروز ما می شناسیم از ترکیب دو علم روز دنیا یعنی رباتیک و مکانیک و ترکیب این دو علم که خودشون به خودی خود دنیایی هستند و تشکیل مکاترونیک ساخته شده است. ربات های جنگجو در راس معروف ترین ربات ها و پر طرفدار ترین آنها هستند به شکلی که اغلب کارآموزان رباتیک علاقه دارند در مسابقات مربوط به کلاس این ربات شرکت کنند و خلاقیت و مهارت خود را در ساخت ربات جنگجو به پالش بکشند .

ربات جنگجو چیست ؟

برای دانستن اینکه بدانیم ربات جنگجو چیست ؟ اول باید بدانیم ربات چیست ؟ ربات ها دستگاه الکترومکانیکی هستند. که مجهز به نرم‌افزار هوشمند به منظور جایگزینی و کمک به انسان برای انجام کار های متفاوت هستند ؛ در واقع ربات ها یک ماشین هوشمند هستند ، که برای انجام دادن دستورهای متفاوت، روی آن برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد . ربات ها کاربردهای متفاوتی دارند از کاربردهای علمی و تحقیقاتی تا کاربردهای سرگرمی و مسابقه‌ای، ربات ها همچنین انواع مختلفی دارند یکی از انواع ربات ها که بسیار محبوب هست ربات جنگ جو می‌باشد، رباتی است که با بقیه ربات‌های جنگجو مبارزه می‌کند، این دسته از ربات ها بیشتر جنبه آموزشی وسرگرمی دارند. باید استحکام و قدرت بیشتری داشته باشند، تا بتواند با رقیبان خود مبارزه کنند و به پیروزی دست یابند .

در میدان واقعی جنگ،  ربات جنگجو یا ربات‌های آدمکش از جمله ربات‌هایی هستند که مستقل از انسان هدف خود را انتخاب می‌کنند و با آن وارد جنگ می‌شوند، امروزه چنین ربات‌هایی وجود ندارد ولی پیشرفت در رشته رباتیک می‌تواند این امر را به واقعیت تبدیل کند. مقاومت در برابر ضربات ربات دیگر، ربات سنگین، حرارت بالا و ضربه‌های دیگر در ربات های جنگ‌جو بسیار مهم و لازم است.

ساخت ربات جنگجو

برای ساخت ربات جنگجو شما حتما نیاز به هزینه زیادی ندارید کافی است مهارت های خود را در زمینه رباتیک با گذراندن کلاس های آموزشی و یا گذراندن شاخه های رشته رباتیک در دانشگاه دارید مهمترین قسمت ساخت یک ربات مهارتی است که سازنده و کسی که ربات را میسازد دارد و همچنین علم رباتیک هم مهم هست حتی برای ساخت ربات ها مخصوصا ربات جنگجو ما نیاز به آشنایی کافی از مکانیک داریم تا رباتی بسازیم با حداکثر نیرو ضربه وارد کند و تا جایی که می تواند در برابر ضربات حریفان خود ایستادگی کند .

ساخت ربات جنگجو

آیا علاقه دارید ربات جنگجو و یا سیار ربات ها را بسازید ؟ اگر جواب بله هست همین الان در دوره های رباتیک آموزشگاه آریانا شرکت کنید تا بتوانید چیز هایی که همیشه دوست داشتید خلق کنید را برای خودتون بسازید .

ساخت ربات جنگجو در خانه

شاید از دسته افرادی هستید که علاقه ای به حضور در کلاس های آموزشی ندارید شاید هم اطلاعات کافی ای در حوضه رباتیک دارید و فقط علاقه مندید با استفاده از وسایل رباتیک در خانه یا کاراگاه خودتون اقدام به ساخت ربات جنگجو کنید کافی است با استفاده از محصولا و بسته های رباتیک آموزشگاه آریانا ربات مورد علاقه خودتون را بسازید و حتی در مسابقات شرکت کنید این بسته های رباتیک به شما ابزار کافی برای ساخت ربات را میدند آن هم هر رباتی که خودتون دوست دارید با هر شکلی و شمایلی که علاقه مندید کافی است از طریق سایت فروشگاه آموزشگاه آریانا اقدام به خرید بسته های آموزش رباتیک کنید و بسته مورد نیاز خود را انتخاب کنید . همچنین می توانید دوره آموزش رباتیک در منزل را مشاهده کنید و با استفاده از این دوره رایگان راحت تر با آموزش رباتیک آشنا شوید و بتوانید به مرور  ربات جنگجو ساده خودتان را بسازید .

مسابقات ربات جنگجو

مسابقات ربات جنگجو قطعا پر طرفدار ترین و پر بیننده ترین بخش مسابقات در هر مسابقه رباتیک است حتی مسابقاتی به شکل حرفه ای و به شکل لیگ هایی با وزن های مختلف ربات ایجاد شده که سالانه بیننده های بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی همراه دارد

برندگان این مسابقات جوایز نقدی گاها میلیون دلاری کسب میکنند و برای سال بعدی آماده میشند نقاط قوت و ضعف ربات خود را می سنجند و شروع به تقویت ربات های خود میکنند.

مسابقات ربات جنگجو

اما برنده شدن در این مسابقات و حتی حضور در مراحل بالاتر به این آسانی ها نیست این مسابقات بسیار حرفه ای هستند و در آنها مهندسین و مکانیک های بسیار با تجربه فعالیت میکنند و مسابقات را به بالاترین سطح خود می رسانند . برای شرکت در این مسابقات باید سال ها آزمون و خطا کرده باشید و در مسابقات به مراتب با سطح پایین تر شرکت کرده باشید تا بتوانید در این سطح حرفه ای شرکت کنید .

از جمله مسابقات فوق حرفه ای ربات جنگجو می توان BATTLEBOT را نام برد که به شکل تخصصی در زمینه مسابقات ربات جنگجو فعالیت میکنند از سایر مسابقات بین المللی که بخش ربات جنگ جو را هم دارد می توان ROBOTEX را نام برد که کارآموزان آموزشگاه آریانا افتخار این را داشتن در مسابقات سال ۲۰۲۲ پر افتخار ترین تیم این دوره از مسابقات شد .

خرید ربات جنگجو

ربات هایی که اکثرا خریداری میشوند یا خط یاب هستند و یا ربات جنگجو پس از خرید این محصولات اکثرا یه این گونه هستند که شما ربات را اسمبل میکنید و به راحتی استفاده میکنید حالا چرا ربات مختص به خوتون را نمیسازید ؟ آیا جذاب تر نیست ؟ ربات جنگجویی که مختص شماست و کسی دیگری نساخته می توانید در مسابقات شرکت کنید از مسابقات منطقه ای شروع کنید تا به مسابقات جهانی برسید مقام های بسیار ارزنده ای برای خودتون و کشورتون کسب کنید . اگر این راه را دوست دارید آموزشگاه آریانا با سابقه ۱۲ سال آموزش رباتیک می تواند به شما کمک کند با گذراندن دوره های رباتیک مدارک بین المللی فنی و حرفه ای را میتوانید کسب کنید . شما می توانید خرید ربات جنگجو را در صورتی که علاقه به آموزش ندارید انتخاب کنید، اما باید این را در نظر بگیرید که آموزش رباتیک می تواند مهارت های فنی و علمی شما چند برابر کند اما صرفا داشتن یک ربات جنگجو یک سرگرمی است.

کافی است برای ثبت نام به صفحه اصلی سایت آموزشگاه آریانا مراجعه کنید و در کلاس های آموزشی شرکت کنید .

۱. چگونه می توان در مسابقات ربات های جنگجو شرکت کرد ؟

برای شرکت در مسابقات مختلف رباتیک از جمله مسابقات ربات های جنگجو شما باید دور های حرفه ای را بگذرانید ، از آنجایی که آموزشگاه رباتیک آریانا بیش از ۱۰ سال هست در حوزه آموزش رباتیک فعالیت می کند می تواند انتخاب بسیار خوبی برای آموزش رباتیک باشد . همچنین اگر جزء استان های البرز و تهران نیستید جای نگرانی نیست شما می توانید در دوره های جامع نخبگان شرکت کنید تا به شکل غیر حضوری زیر نظر برترین اساتید آموزشگاه آریانا آموزش ببینید و بتوانیدبعد از گذراندن آموزشها مدرک رباتیک دریافت کنید .

۲. از کجا می توان مسابقات ربات های جنگجو را دنبال کرد ؟

خیلی از علاقه مندان به رباتیک و مسابقات آن از جمله مسابقات ربات ها جنگ جو که پر از هیجان است ، نمی دانند باید از کجا این مسابقات را مشاهده کنند و حتی دنبال کنند ؛ شما عزیزان می توانید از طریق سایت های این مسابقات که در بالاتر ذکر شدند و همچنین کانال یوتیوب برگزار کنندگان این نوع از مسابقات این رقابت پر شور و هیجان را دنبال کنید .

     ۳.pdf آموزش ساخت ربات جنگجو را از کجا باید دانلود کنم ؟

برای دانلود pdf ساخت ربات جنگجو بر روی تصویر زیر کلیک کنید در این pdf مراحل کاملی از ساختار یک ربات جنگ جو را به شکل کامل شرح داده شده و آموزش مکانیک و الکترونیکی را هم در آن قرار گرفته و یک فایل pdf ساخت کامل این دسته از ربات ها است .

دانلود pdf آموزش رباتیک

ربات جنگجو رباتیک

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند در آموزش های رباتیک شرکت کنند و خودشان ربات های مورد علاقشان را بسازن و در مسابقات کشوری و جهانی با سایر کارآمزوان به رقابت به پردازند می توانید در دوره های آموزش رباتیک آموزشگاه آریانا شرکت کنید این دوره های آموزشی هم به شکل حضوری است و هم غیر حضوری اگر در استان های تهران و البرز ساکن هستید می توانید در آموزش های حضوری رباتیک شرکت کنید و اگر ساکن سایر استان ها هستید می توانید در دوره آموزش مجازی رباتیک شرکت کنید، این دوره های آموزشی در سه رده سنی مختلف تحت عنوان آموزش رباتیک کودکان، آموزش رباتیک دانش آموزان و برای سنین بالاتر آموزش رباتیک بزرگسالان برگزار می شود.

 

آدرس آموزشگاه رباتیک :

بلوار هفت تیر – انتهای خ صدوقی – نرسیده به پل اتوبان – جنب کوچه خیردوست – آموزشگاه فنی حرفه ای آریانا

تلفن تماس : ۳۲۸۲۶۴۷۴-۰

ارسال دیدگاه